Новини

Довідка

про проведення в закладі Тижня знань  безпеки життєдіяльності та Дня цивільного захисту

З 18.10. по 25.10.2021 року в закладі проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дитини та День цивільного захисту.

З 18.10. по 25.10.2021 року в закладі проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дитини та День цивільного захисту.

Метою проведення Тижня знань  безпеки життєдіяльності дитини є запобігання дитячого травматизму, навчання дітей правилам безпеки життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки під час виникнення надзвичайних ситуацій.

  Навчання і виховання з питань захисту життя і здоров’я у надзвичайних ситуаціях повинно формувати у дітей:
– розуміння цінності власного життя та здоров’я, основ здорового способу життя;
– правил безпечного перебування на вулицях, правила поводження з незнайомими людьми;
– уявлень про небезпечні для життя отруйні рослини, небезпечні тварини та комахи;
– уявлень про стихійні природні явища , ознайомлення дітей з їх природою, характерними ознаками, негативними наслідками;
– уявлень про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях;
– обережного поводження з ліками, хімічними, речовинами і побутовою хімією;
– відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму і правил пожежної безпеки.

Під час Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності проведено заходи відповідно до розробленого Плану на кожну вікову групу:

Тематичні заняття:

«Сам удома. Мандрівка у світ казок»,

«Вогонь друг – вогонь ворог»,

«У світі небезпечних предметів».

Бесіди:

«Вікно – джерело небезпеки»; «Сірник малий, а біда велика»; «Укуси тварин, комах»; «Миючі засоби (яку загрозу вони мають)»; «Правила для дітей, які залишаються вдома самі»;«Небезпечні іграшки »; «Про добро та зло вогню»; «Різні види отруєнь. Отруйні рослини»;  «Як поводитись під час грози»; «Лежать у столі виделки, шило і ножі»; «Чи можна самому переходити дорогу?»; «Що робити якщо горить?»; «Зовсім це не іграшки. (аерозольні балончики, хімічні речовини, косметика)»; «Невідкладна допомога при нещасних випадках і травмах», «Не зашкодь собі».

Ігри:

дид. ігри: «Здорова та шкідлива їжа», «Безпечно – небезпечно», «Види транспорту», «Жива і нежива природа», «Мій телефонний довідник», «Загадки про дорожні знаки»;

рух.ігри: «Хто перший», «Знайди собі пару», «Пташки – зайчики»; «Хто швидше до прапорця», «Погаси пожежу» та інші рухливі ігри за даною тематикою.

Перегляд повчальних мультфільмів та відео:

Уроки тітоньки Сови «Сам удома», «Веселі автомобілі», «Кицін дім», «Правила дорожнього руху для дітей», «Небезпечні забави лисеняти Фредді», корисні підказки «Смачні та корисні», «Безпека вдома та дітей», корисні підказки «Стоп, застуда!»,  «Маша про безпеку життєдіяльності», «Сірники не іграшки».

Моделювання ситуацій:

«Врятуймо ляльку»;

«Переходимо вулицю»;

«Обережно – незнайомці»;

«Будь уважним та сміливим»;

«Можна, треба, не можна…».

Складання розповіді «Звідки може прийти біда?»

Читання тематичних творів дитячої художньої літератури та їх обговорення: 

К. Чуковський «Айболить», «Мийдодір», П. Сингаївський «Зайчик у трамваї», «Кицін дім», казка «Козенята і вовк», В.Сухомлинський «Ніхто не бачить», В Гринько «Безпека дитини» вірші про пожежну безпеку.

Консультації для батьків:

«Не залишайте дітей одних»,

«Обачність не завадить»,

«Обережність не зашкодить».

Також було проведено відпрацювання працівниками закладу на реагування при отриманні інформації про виникнення НС в приміщені закладу (вибух невідомого предмета з руйнуванням стіни та пожежі в групі раннього віку «Грибочки»)

План основних заходів до Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності виконаний у повному обсязі та результативно. Діти усіх вікових груп отримали та закріпили достатньо знань, умінь і практичних навичок з безпеки життєдіяльності та на випадок екстремальної ситуації.

Фотозвіт можна переглянути у галереї.

Підготувала вихователь – методист                                                   Т.В.Вознюк